KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15707215
nr 1570 7215
Sam Uhrdin
(1886-1964), Sverige
Oljemålning, Kvinnoporträtt. Signerad och daterad 1909, Olja på duk, bildmått: 51x45 cm, yttermått inklusive ram: 68x64
Kondition: skadad duk
Utrop:
3.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 16 oktober 2023
kl 20:36:36
13/10 18:18:56
Sam Uhrdin
Läs mer om Sam Uhrdin